TR  /  EN
Fiba Faktoring
HİZMETLER
Yurt Dışı Faktoring
Fiba Faktoring, üyesi olduğu Factors Chain International (FCI)’ın 90 ülkede sayısı 400'ü bulan faktörlerin oluşturduğu geniş muhabir ağından yararlanarak, bilgili ve tecrübeli kadrosu ile yurt dışı faktoring işlem hacimlerinin artırılması için çalışıyor.
Yurt İçi Faktoring

İhracat Faktoringi

Yabancı olduğunuz bir ülkede ticaret yaparken kime güveneceksiniz? Alacaklarınız için size kim garanti verecek?

İhracat faktoringi, mal mukabili ve açık hesap satışlarda % 100 garanti, tahsilat, alacak yönetimi ve finansman hizmeti verilmesidir.

Ticaret hayatında; satıcı, peşin ve garantili satış yapmak ister, alıcının talebi ise vadeli ve herhangi bir teminat vermeden alış yapmaktır. Buna göre mevcut çalışma şekilleri (akreditif, vesaik mukabili veya mal mukabili) her iki tarafın da taleplerini yerine getirmekte yeterli gelmemekte, satışın gerçekleşmesini zorlaştırmaktadır. Faktoring özellikle uluslararası işlemlerde, her iki tarafın da isteğinin gerçekleştiği tek satış şeklidir.

İhracat faktoringi kapsamında verilen,
Garanti hizmeti ile;
Yurt dışında yeni bir alıcının talebini değerlendirmeden önce, o firmanın finansal verileri, piyasadaki konumu ve itibarı hakkında bilgi edinir, yeni pazarlara risksiz girebilme imkânına sahip olursunuz. Yeni müşterilerinize, açık hesap (mal mukabili) alım yapma olanağı tanıyarak banka garantili satışta direnen rakiplerinize karşı önemli bir avantaj sağlarsınız.

Alacak yönetimi ve tahsilat hizmeti ile;
Alacak ve tahsil kayıtlarının tutulması konusunda tasarruf eder, para ve zaman kaybını en aza indirirsiniz. Uluslararası satışlarda, büyük ve güçlü alıcılara karşı korunursunuz.

Finansman imkânı ile;
Finansman sorununuzu çözerek mevcut müşterilerinize vade tanıma veya yeni pazarlara vadeli satış ile girme imkânını elde ederek çok önemli rekabet avantajları yakalarsınız.

İthalat Faktoringi

Likidite sorunlarıyla uğraşmadan mal mukabili ve vadeli ithalat yapmak için Fiba Faktoring yanınızda…

Yurt dışı tedarikçilerinizin ödeme garantisi istemesi durumunda uluslararası bağlantıları ve mali gücü ile Fiba Faktoring, sizin adınıza limit tesis eder ve tedarikçinin faktoring firması vasıtasıyla işleminizi sonuçlandırır.

Yurt Dışı Faktoringin İşleyişini Görmek İçin Tıklayınız...
fci.nl

BİZE ULAŞIN
Paylaş